Kauneimad lasteraamatud 2010.

Huvitav, et infoajastul on facebook see koht, kust ma saan teada, et olen saanud mingisuguse preemia oma töö eest, täpsemalt "Armi ja varese" illustratsioonide eest. Ehkki (noore kunstniku, mis ajab isegi natuke punastama) eripreemia, aga asi ju seegi:)
Ei tea, keda sellistele üritustele üldse kutsutakse? Kui isegi Joonas, kes pahaaimamatult lahkus Rahvuraamatukogu pdf-i teemaliselt loengult, ei leidnud seda 15 min hiljem alanud tähtsündmust samast hoonest üles, siis mis veel minust rääkida.
Soome kauneimad raamatud nägi ta aga ära ja konstateeris ohkega, et illustratsiooni kasutakase seal kaanel võrdlemsi ohtralt ka täiskasvanutele mõeldud teostel. Meil on joonistus peamiselt ainult nalja-,ulme-, luule- ja lasteraamatute pärusmaal...
Aga tore ta ju on, kui keegi sind kiidab, mis siin salata. Kuigi minu meelest "Minu jalad" ja isegi "Munast sündinud kuningatütar" olid natuke paremate piltidega, aga viimase puhul muidugi odav tootmine varjutab kõik selle, mis vähegi selles raamatus head võis olla.
Aga kogu selle hala kokkuvõtteks on ikkagi tore, et vahel ka midagi preemiate valdkonnas juhtub:)

0 kommentaari: